Środowisko

Tak jak sportowcy, tak my stawiamy nasze cele blisko środowiska: ciężko trenujemy, wystawiamy się na próbę porównawczą, ulepszamy technikę, dalej ciężko trenujemy i znów wystawiamy na próbę. I „wygrywamy”, bądź lepiej powiedziawszy: osiągamy najlepsze wyniki.

Stale pracujemy nad naszymi wynikami względem środowiska i sami wyznaczamy sobie system zarządzania środowiskiem wg DIN EN ISO 14001, który jest dobrowolnie co trzy lata certyfikowany przez niezależny instytut kontrolny zgodnie z rezolucją WE nr 761/2001. Dlaczego to robimy?

Z jednej strony, naszym głównym produktem jest linoleum – które w przeważającej części składa się z naturalnych i odnawialnych surowców – to swego rodzaju zobowiązanie, aby także w pozostałych obszarach przedsiębiorstwa postępować w zgodzie ze środowiskiem i być świadomym tego skutków.

Z drugiej strony, permanentna poprawa aktualnego stanu środowiska jest jednym z najpowszechniejszych zadań naszych czasów, za które bierzemy odpowiedzialność również w naszym przedsiębiorstwie. Dlatego szczególnie cieszy nas, że nasz ciężki trening przynosi dobre rezultaty, które zostały nagrodzone „miejscem na podium“: wszystkie nasze produkty są oznaczone Niebieskim Aniołem. Ten powołany przez niemieckiego ministra środowiska znak jest przyznawany produktom, które „w całościowym ujęciu są szczególnie przyjazne dla środowiska, jednocześnie spełniając wysokie wymogi względem zdrowia, BHP i przydatności użytkowej” ...(www.blauer-engel.de).