Trwałość zaczyna się od podłoża

Producent wykładzin podłogowych Armstrong działa z pełną świadomością odpowiedzialności za środowisko, produkując trwałe i wysokogatunkowe produkty. Wykładzina sportowa z linoleum marki DLW jest produkowaną przez to przedsiębiorstwo wykładziną podłogową, której wzorowość ekologiczna potwierdzona jest różnymi certyfikatami. W procesie produkcji Armstrong oszczędnie i wydajnie używa wszystkich potrzebnych surowców, ale również wody, powietrza i energii, minimalizując ilość odpadów i emisji. W fazie użytkowania ważnymi argumentami przemawiającymi na korzyść wykładzin sportowych z linoleum marki DLW są trwałość, wytrzymałość na obciążenia i łatwość czyszczenia.

Naturalne surowce

Punktem wyjścia korzystnego bilansu ekologicznego linoleum DLW jest jego naturalny skład: jest ono wykonane w 100 % z surowców organicznych i mineralnych, z których ponad 80% to surowce odnawialne. Linoleum przyczynia się więc do ochrony zasobów naturalnych. W procesie jego produkcji nie stosuje się żadnych zmiękczaczy, chloru ani metali ciężkich, nie wymaga on też używania olejów mineralnych. Receptura produktu jest w zasadzie zgodna z pierwotną recepturą Fredericka Waltona, jej głównymi składnikami są olej lniany, mączka drzewna, wapień, juta i żywica. Linoleum DLW charakteryzuje się doskonałym bilansem emisji CO2, jest dzięki swoim naturalnym składnikom całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia i spełnia nawet niezwykle surowe wymogi europejskiej normy określającej wymagania dotyczące zabawek dla dzieci.

Produkcja linoleum DLW

O ile receptura produktu praktycznie nie uległa zmianie, to technologia produkcji jest stale ulepszana. Armstrong, jako jedyny producent linoleum, wciąż wytwarza swoje wyroby w Niemczech. Wszystkie zakłady produkcyjne znajdują się na najnowszym poziomie technicznym i posiadają certyfikaty ISO 9001 oraz 14001. Fabryka linoleum DLW w miejscowości Delmenhorst angażuje się w ochronę środowiska naturalnego w zakresie znacznie wykraczającym poza wymogi normy ISO 9001 i została odznaczona europejskim znakiem Audyt Ekologiczny. Został tu stworzony ekologiczny system zarządzania, który poddawany jest regularnym kontrolom zewnętrznym uzupełnianym przez coroczne wewnętrzne audyty ekologiczne.

Certyfikowana eko-jakość

Znaki jakości ekologicznej są ważnym elementem orientacyjnym dla klientów i stały się absolutną koniecznością dla każdego producenta. Linoleum sportowe DLW firmy Armstrong posiada niemiecki znak ekologiczny „Niebieski Anioł“ oraz Austriacki Certyfikat Ekologiczny. Już od 1996 roku linoleum DLW nosi też renomowany znak SWAN Norweskiego Towarzystwa Certyfikacji Ekologicznej, a roku 1999 jako pierwszy produkt w historii otrzymało atest ekologiczny TÜV.