Naturalny materiał ?trwały i długowieczny: linoleum

Nawierzchnie sportowe numer 1: produkty z linoleum

Firmy DLW Sports Systems znajdują zastosowanie w najróżniejszych halach sportowych i wielofunkcyjnych, a także studiach fitness i centrach rehabilitacji. W samych Niemczech w ponad 9.000 sal gimnastycznych, sportowych i wielofunkcyjnych sportowcy trenują na nawierzchniach wykonanych z linoleum w Delmenhorst. Żadnej innej nawierzchni nie położono więcej.

Mimo udoskonalonych receptur i najnowocześniejszego procesu produkcji, Armstrong DLW przykłada szczególną uwagę do tradycjonalnie przyjaznych środowisku składników: oleju lnianego, żywicy, korka, proszku z kamienia wapiennego i juty. Przyczyna jest prosta: chociaż istnieją substancje zamienne dla korka, to przecież ten właśnie naturalny materiał zapewnia tak ważną elastyczność podłoża. Z tego ważnego powodu eksploatujemy w Delmenhorst nawet własny młynek do korka, aby optymalnie przygotować go do produkcji. Oto rezultat tych starań: według wytycznych EN 548 co do zdolności amortyzacyjnych podłogi ślad odcisku może po powrocie do pozycji wyjściowej wynosić max 0,2 mm ?Linodur osiąga 0,1 mm. Nasza nawierzchnia szczególnie efektywnie powraca więc po ustaniu nacisku do swojej pierwotnej formy.

Przez specyficzne powiązanie mikstury i długiego procesu technologicznego ?gotowe pasy są następnie przechowywane przez 2-3 tygodnie w suszarniach i zyskują przez obróbkę cieplną niezbędne właściwości wytrzymałościowe ?powstaje specjalne linoleum do zastosowań w sporcie.  Najważniejszym dla bezpieczeństwa i wydajności sportowej czynnikiem jest wystarczająca przyczepność. Jeśli przyczepność jest niewystarczająca, może to doprowadzić do poślizgu i upadku sportowca; zbyt wysoka z kolei może powodować nieprzyjemne obciążenia stawów i wiązadeł. Nasze linoleum jest pod tym względem dostosowane optymalnie i spełnia normatywne wymogi.

Produkcja jednowarstwowa, w przeciwieństwie do produkcji nawierzchni dwuwarstwowej, pozwala zadbać ponadto o to, by wykładzina była bardziej wytrzymała i aby poszczególne warstwy nie uległy rozczepieniu przy dużym nacisku punktowym. Wyższa odporność na uderzenia przejawia się w ekstremalnie długiej żywotności, a to za sprawą grubości powierzchni użytkowej.

Kolejna zaleta: w odróżnieniu od wykładzin syntetycznych, przy produkcji linoleum nie trzeba używać żadnych zmiękczaczy, aby osiągnąć odpowiednie właściwości elastyczne. 

O w/w właściwościach naszych produktów przekonali się nie tylko sportowcy, ale i administratorzy hal. Wytrzymałość, długa żywotność i przyjazność dla środowiska, ale przede wszystkim wyjątkowa higiena i łatwość pielęgnacji wyróżniają linoleum Armstrong DLW AG.

Również z punktu widzenia ochrony środowiska nasze nawierzchnie z linoleum zachwycają: nawierzchnie firmy Armstrong DLW są wyjątkowo niskoemisyjne i mają prawo godnie nosić znak Niebieskiego Anioła. 


Dalsze informacje:


Na skróty do właściwej nawierzchni sportowej:
Armstrong na Targach FSB w Kolonii .

Serdecznie dziekujemy za odwiedzenie naszego stoiska na Targach FSB