Indywidualna nawierzchnia ?najlepszy wynik

Let´s get ready to roll??Jakie wymogi musi spełniać nawierzchnia np. w przypadku wrotkarstwa wyczynowego? Musi być w stanie zamortyzować podwójny Axel, Rittberger (Loop), Flip itp., jednocześnie nie deformując się zbytnio w momencie przyłożenia. Kluczowe hasło to elastyczność powierzchni. Inaczej niż w przedszkolu: tu może czasem dojść do walki na pięści czy ciągnięcia po podłodze. W tym przypadku liczy się co innego: dobra amortyzacja upadku w miejscu przyłożenia, tak zwana elastyczność punktowa??ona ma największe znaczenie.

W tych przypadkach, jak i w każdym innym, konieczna była dokładna analiza wymogów, jak również odpowiedni dobór nawierzchni. Ze względu na różnorodność wymogów poszczególnych dyscyplin sportowych i sposobów użytkowania, udało nam się rozwinąć całe spektrum produktów i systemów wysokiej jakości, które oferują rozwiązania wysoce funkcjonalne dla sportu oraz najlepiej dobrane od strony finansowej. Za ich pomocą skrajności mogą zostać równie dobrze obsłużone jak zlecenia o mieszanych wymogach. Oferujemy tu wyjątkową na skalę europejską paletę produktów o różnych właściwościach i designie.

Z 4 milimetrami grubości wykładziny nasze produkty przewyższają wymagania przewidziane normami o 25%. To zapewnia nadzwyczajną wytrzymałość, a co za tym idzie odpowiednio dłuższą żywotność. Największe obciążenia powstają często nie w wyniku uprawiania klasycznych dyscyplin  sportowych, ale np. w wyniku używania wózków do mat i innych urządzeń, które jeżdżą po podłodze. Dotyczy to szczególnie nacisku na nawierzchnię wywieranego przez przenośne trybuny, które będąc w pełni zapełnionymi, przenoszą w miejscach podpórek ogromny ciężar na podłoże. Także poruszanie pustymi trybunami jest dla podłogi sprawdzianem twardości i trwałości.

Dzięki zróżnicowaniu kolorów i wzorów każda nawierzchnia może zyskać ponadto indywidualny akcent, nawet w postaci tak wyjątkowych wbudowanych intarsji, jak logo Państwa klubu sportowego.


Dalsze informacje:

  • FAQ - najważniejsze pytania na temat nawierzchni sportowych wykonanych z linoleum
  • Słowniczek - wszystkie ważniejsze fachowe określenia z dziedziny podłóg sportowych
Na skróty do właściwej nawierzchni sportowej:
Armstrong na Targach FSB w Kolonii .

Serdecznie dziekujemy za odwiedzenie naszego stoiska na Targach FSB